Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де провести вихідні? Вісім мальовничих озер та кар’єрів про які ви не чули

Опубліковано

В таку спеку єдиним порятунком є тільки купання в прохолодних водах українських водойм. І не обов’язково їхати на море – у нашій країні є багато місць, де можна чудово відпочити, скупатись у кришталевій воді та насолодитись неймовірними пейзажами. Ми підібрали для вас маловідомі українські озера та кар’єри для незабутнього відпочинку без натовпу туристів. Тож, гайда релаксувати.

1. Родонове Озеро, Миколаївська область

Фото: ukrainaincognita.com

Радонове озеро знаходиться на місці затопленого гранітного кар’єру, що лежить біля села Мигія, на території ландшафтного парку “Гранітно-степове Побужжя”. Це місце також називають Чорним морем. Родонове озеро – це чудове місце для відпочинку з чистою бірюзовою водою.

В озері підвищений вміст радону, який в невеликій кількості дуже корисний для організму. Саме через нього водойма отримала свою назву і неймовірну блакить води. Глибина озера подекуди сягає 40 метрів. За словами місцевих, колись робітники залишили на дні кар’єру техніку, а коли зранку повернулись, то він був затоплений водою. Зараз на дні можна знайти затоплену техніку, тому у воду краще не стрибати. 

Читайте також: 7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули

В озері дуже комфортно купатись в літню спеку, адже температура води досить прохолодна. Поруч встановлені дерев’яні альтанки та лавки, а кілька років тому тут відкрили оглядовий майданчик, звідки можна насолодитись мальовничими краєвидами. Над самим озером натягнули троллей, який є самим швидкісним і високим на території України. Його довжина сягає майже 454 метрів.

До озера найкраще добиратися власним транспортом. Але також можна доїхати автобусом до Мигії.

2. Озеро Бучак, Черкаська область

Фото: travel.tochka.net

За 137 км від Києва знаходиться унікальна місцина – озеро Бучак. Це штучно створена водойма. Озеро виникло на місці недобудованої ГАЕС і зараз має глибину до 30 метрів. У 1987 році під товстим шаром бетону зникли село Бучак, цінні історико-культурні артефакти дохристиянських часів, гектари лісів. Однак, на місці недобудови дивом утворилося дивовижної краси озеро з чистою синьою водою. Водойма впадає у Київське море через невелике річище, а наповнюється підземними джерелами. Саме тому, навіть у спекотне літо вода в озері прохолодна та неймовірно чиста.

Це озеро славиться не тільки кришталевою водою, а й величезною кількістю риб. Сюди приїжджають не тільки місцеві, а й туристи з усієї України. Тут вас чекає недоторкана зелень та прекрасні пейзажі.

Якщо зібрались їхати до озера громадським транспортом, то краще добиратись спочатку до Канева, а вже звідти таксі чи попутним транспортом.

3. Покинутий вугільний кар’єр, Кропивницька область

Фото: svitlovodskotg.com.ua

Морозівський вугільний розріз є одним з незвичайних туристичних місць поблизу Олександрії Кропивницької області. Працював Морозівський вугільний розріз з 1970 року і був серед найбільших підприємств з видобутку бурого вугілля. Тут були залучені гігантські машини і пристрої. Береги кар’єру з’єднані транспортно-відвальним 300-метровим мостом – такий в Україні єдиний.

Читайте також: Подорожуй Україною: 8 найгарніших українських водоспадів

Зараз територія кар’єру затоплена і більше не використовується за призначенням. Морозівський вугільний розріз увійшов до числа найцікавіших “сталкерських” об’єктів, ставши дуже привабливим місцем для прихильників екстремального промислового туризму. Це місце називають “об’єктом, що вражає уяву своїми розмірами і масштабами покинутої напризволяще вугледобувної техніки”. Цікаво, що природа потроху забирає назад собі той простір, що колись людина відвойовувала в неї.

4. Дідівське озеро, Закарпатська область

Фото: yellowbus.com.ua

Дідівське озеро, яке розташоване біля м.  Берегове, ще називають закарпатським морем. Багато століть назад на околиці села діяв пісочний кар’єр. Так, як добування піску позначилося на багатьох будівлях села, кар’єр закрили і на його місці з’явилося Дідівське озеро. Площа озера становить близько 55 гектарів, максимальна глибина 16 метрів, проте місцеві жителі стверджують, що в деяких місцях прозора купіль сягає 20 метрів.

Озеро має чистий піщаний пляж, а також комфортну прибережну зону з досить розвинутою інфраструктурою. Кілька років тому тут облаштували пляж “Бумеранг”,  будуються приватні сектори з альтанками для відпочинку, здаються кімнати, та приватні будинки. Окрім прекрасних краєвидів, ви зможете покататись на катамарані чи каяку, пограти у волейбол, а також відвідати місцеві бари. 

Щоб дістатися сюди, Вам потрібно доїхати до Берегового, у центральній частині міста поїхати у напрямку до КПП “Лужанка”, а вже далі до села Дідове.

5. Каоліновий кар’єр, Вінницька область

Фото vinnitsa.info

Хтось називає це місце “українським Памуккале”, а хтось – природним дивом. На Вінниччині, біля селища Глухівці, знаходиться чарівне озеро з водою небесно-блакитного кольору в оточенні білосніжних пісковиків. Каоліновий кар’єр отримав свою назву за рахунок гірської породи, яка в ньому видобувається. Це своєрідний вид білої глини з домішкою зерен кварцу, слюди і польового шпату.

Кар’єр діючий, тому під час проведення робіт близько до озера не підпустять, проте можна милуватись красою згори. Але якщо роботи не проводять, можна погуляти й біля самого озера.

Читайте також: Вирватись з міста: 9 унікальних місць для відпочинку на Київщині, про які ви не чули

Звичайно, купатися у такій водоймі не варто. Але можна зробити стильні фото на фоні блакитного плеса і білих пагорбів корисних копалин. До селища Глухівці можна доїхати з Вінниці автомобілем через Калинівку, Махнівку, Пляхову або Жежелів. А якщо ви все-таки прагнете скупатись, тоді гайда на Черепашинський кар’єр.

6. Гірське Око, Чернівецька область

Фото: veterdoit.com

На висоті 1 128 метрів посеред лісу, біля підніжжя гори Творилець, розташоване унікальне гірське озеро, яке ще називають, Буковинським або Гірським оком. Це озеро природного походження сягає 100 метрів у довжину та близько 70 метрів у ширину. Водойма утворилась ще 300 тисяч років тому, і його глибина досі залишається загадкою. Гірське Око вважають бездонним, оскільки до дна дістатись неможливо через затоплені величезні дерева, які розташувались у хаотичному порядку. 

Вода в озері чиста та прохолодна. Навіть влітку при спекотній погоді температура води не підіймається вище 12-14 градусів. Місцеві жителі вірять в легенду, що якщо скупатись в озері з голови до ніг, то буде щастя та успіх. 

Природа біля озера вражає неймовірною красою. Тут можна спокійно провести час, поставити намет у лісі та насолодитись гірським повітрям.

Озеро розлилося на відстані 1 км на схід від центру села Нижній Ялівець Путильського району біля підніжжя гори Творилець, що у масиві Яловичорські гори. Найкраще сюди добиратись власним транспортом. 

7. Дружбівський кар’єр, Житомирська область

Фото: photographers.ua

Потрапити у справжню казку можна і на Житомирщині. У селі Дружба , всього за 200 км від столиці, розташований Дружбівський кар’єр “Кварц”. Чиста бірюзова вода, унікальні білі піски, які  більше схожі на гори – саме це вас очікує, якщо ви завітаєте на Житомирщину до кар’єру.

Якщо ви серед тих, хто прагне спокійного відпочинку,  то вам саме сюди. Поки кар’єр ще не звіданий туристами і тільки набирає популярності. Сюди варто їхати тільки заради кольору води. Вона тут має бірюзовий колір та особливий відтінок. Зараз роботи у Дружбівському кар’єрі “Кварц” не ведуться, тому є можливість заїжджати туди вільно і купатись. Навколо водойми росте ліс. Це чудове місце як для відпочинку, так і для фотосесій. А якщо ви вже завітали до кар’єру, то всього у 30 хвилинах їзди на машині знаходиться Камінне село – нерукотворна пам’ятка з каменів-валунів величезних розмірів.

8. Солоне озеро, Харківська область

Фото: discover.ua

Чи є тут ті, хто мріє поїхати до Мертвого моря через його корисні властивості? А чи знаєте ви, що в Україні є своє Мертве море, яке знаходиться на Харківщині?

Читайте також: Крокодили, страуси та буйволи: топ незвичайних українських ферм, які варто відвідати кожному

Солоне озеро розташоване біля села Антонівка Кегичівського району. Ще у 60-х роках тут намагались пробурити свердловину, проте аномально високий тиск газу завадив створити тут родовище. Згодом земля почала провалюватись, кратер заповнила вода, а оскільки під землею були не тільки поклади газу, а й солі, то й вода в новоутвореному озері стала солоною. А газ, що виривався просто в атмосферу, вдалося перекрити тоннами цементного розчину. Так, завдяки техногенній катастрофі утворилось популярне місце для відпочинку. Вода поступово опріснюється, але співвідношення солі у воді ще досить висока, щоб підтримувати людину на її поверхні. Солона вода в озері сприяє швидкому загоєнню ран і сприятливо впливає на оздоровлення організму.

Доїхати до озера з Харкова можна автобусом до Кегичівки. Вийдіть біля села Антонівка та пройдіть ще кілька метрів до озера. Або ж вирушайте власним транспортом. 

Суспільство

Херсонському музею передали старовинний гарман

Опубліковано

Херсонський обласний краєзнавчий музей отримав старовинний гарман, який виявив на території області український військовий, що служить у ТрО.

Про це повідомив музей на своїй офіційній сторінці.

«Кожного дня ми переконуємося, що українські військові – найкращі в світі! Вони не тільки мужні, а й освічені, дбають про нашу безпеку і збереження культурної спадщини України. Сьогодні завдяки нашим воїнам музей поповнився масштабним і вагомим експонатом», – ідеться у повідомленні.

Читайте також: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Як зазначається, в одному з селищ Бериславського району вояк ТрО Володимир С. помітив старовинний гарман (сільськогосподарський інструмент для обмолоту зерна, який застосовувався до XX століття).

Як інформують у музеї, Володимир почав розпитувати місцевих жителів про історію предмета. Йому розповіли, що знайшли гарман за межами селища, про його призначення не здогадувалися і використовували, щоб утрамбовувати ґрунт на дорозі.

«Володимир зв’язався з нашим музеєм і взяв на себе труд, доправити важкий предмет до Херсона», – повідомляють у музеї.

Музейники висловили вдячність Володимиру і його друзям за новий експонат.

Нагадаємо, бійці ЗСУ показали, як розписують писанки Великдень 2024 під Бахмутом.

Фото: Херсонського музею

Читати далі

Суспільство

Яким бачили Великдень наші художники? Свято очима п’яти українських митців

Опубліковано

Святкування Великодня завжди мало велике значення для українців, навіть у важкі часи, коли це було заборонено. Нещодавно ми писали про унікальні світлини, на яких показано, як святкували Великдень у минулому столітті. 

Видатні українські художники також приділили цьому святу увагу в своїх картинах. Тому напередодні Великодня пропонуємо отримати естетичне задоволення від підбірки живопису про це свято.

Картини Миколи Пимоненка

Микола Пимоненко — український живописець, який своїми творами відображав побут українського села наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття. Найвідоміша його картина, яка присвячена Великодню, «Великодня утреня» або як її ще називають «Ранок Христового Воскресіння».

​​

Завдяки цій картині дізнаємося про те, що освячували українці, адже чітко бачимо на рушниках паску, яйця та ковбасу. Також у всіх запалені свічки. 

Ще одна картина на великодню тематику Миколи Пимоненка — «Вихід з церкви в Страсний четвер». На цій картині також бачимо давню традицію українців — нести з церкви вогонь до своєї домівки.

Великодні листівки Олени Кульчицької

Олена Кульчицька — українська художниця та малярка, яку визнали народною художницею середини минулого століття. Темі Великодня художниця присвятила багато своїх робіт. Серед них — листівки з серії «Христос воскрес», які мисткиня створила в 30-х роках минулого століття.

На листівці бачимо забавляння українців біля церкви — гаївки, биття в дзвони та різні ігри.

На іншій листівці цієї серії бачимо як священик освячує великодні кошики біля церкви, а також які були орнаменти на писанках.

Великодня творчість Івана Труша

Іван Труш є українським митцем, який здебільшого малював пейзажі та портрети. Його називали «поетом кольору та Сонця».

У картині «Гагілки», яку митець створив у 1905 році, він описує святкування Великодня в українських селах Гуцульщини та давню традицію забавляння дітей біля церкви.

Віктор Зарецький та його натюрморти

Свої картини, присвячені Великодню, відомий український художник, чоловік Алли Горської Віктор Зарецький написав наприкінці минулого століття. Одна з них — «Солдатка», створена у 1987-1988 роках. Тут бачимо традиційний одяг, орнаменти та великодні страви.

Друга картина — «Пасхальний натюрморт», яку Зарецький створив через рік. На ній є традиційні символи Великодня — паска та писанки у кошику. Обидві картини написані олією на полотні.

Іван Марчук та його «пльонтанім»

Один з найвідоміших сучасних українських художників, який цьогоріч відзначатиме свої 88 день народження. Художник створив власний художній стиль, який назвав «пльонтанізмом». Його суть — у переплетенні на полотні різних кольорів та фарб. Саме в такому стилі створений натюрморт Івана Марчука під назвою «Христос Воскрес».

Читати далі

Суспільство

Фільм “Ми, наші улюбленці та війна” Антона Птушкіна вже можна подивитись на Megogo

Опубліковано

З 4 травня фільм Антона Птушкіна “Ми, наші улюбленці та війна” вже можна переглянути на Megogo. Вартість перегляду — від 59 гривень.

Про це стало відомо на платформі. 

Відтепер фільм можна переглянути онлайн лише на Megogo за посиланням.

Про фільм “Ми, наші улюбленці та війна”

“Ми, наші улюбленці та війна” — документальний фільм про тварин під час війни росії проти України. Також це перший кінопроєкт, режисерський дебют тревел-блогера Антона Птушкіна. Над ним він працював півтора року.

Читайте також: Українські розробники створили запальні боєприпаси для скидання з дронів

З 4 квітня стрічку почали транслювати в українських кінотеатрах. Документальна картина побила всі рекорди. За перший вікенд у національному прокаті вона зібрала 2,3 мільйона гривень. Про це повідомило Forbes. 

Перший знімальний день припав на 20 серпня 2022-го. За півтора року Птушкін провів близько 60 інтерв’ю у понад 10 містах України, зокрема в Бахмуті незадовго до окупації. 

Нагадаємо, в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Фото: Скріншот із фільму

Читати далі